Nasza działalność

Koło Naukowe Kryminologii Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie powstało 5 stycznia 2004 roku. W swojej działalności ściśle współpracujemy z Katedrą Kryminologii UJ. Naszym Opiekunem naukowym jest dr hab. Wojciech Dadak.

Nasza działalność opiera się m.in. na organizowanym w semestrze zimowym konkursie przedmiotowym z kryminologii. Konkurs umożliwia studentom uzyskanie zaliczenia oraz oceny z kryminologii jeszcze przed rozpoczęciem zimowej sesji egzaminacyjnej. Niezwykłą popularnością cieszą się również organizowane przez Koło wyjścia do aresztów śledczych i zakładów karnych na terenie Krakowa i okolic. Największym naszym przedsięwzięciem Koła jest organizacja ogólnopolskich konferencji naukowych. Do tej pory odbyły się cztery konferencje, zatytułowane kolejno: Współczesne problemy polskiego więziennictwa (2014), Przestępczość przeciwko prawom własności intelektualnej (2015), Przestępczość motywowana nienawiścią (2016), Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz interesom finansowym państwa (2017).